Impresariat
drupiMega gwiazda włoskiej piosenki

Drupi urodził sie w Pavii, w północnych Włoszech. Jest jednym z nielicznych włoskich artystów, którzy osiągneli wyjątkowego rodzaju sukces w Polsce. Stały uczestnik słynnych na całym świecie festiwali w San Remo. W początkowym etapie swojej kariery Drupi czerpał inspiracje z nagran The Beatles. W połowie lat 60-tych artysta występował z rockową formacją The Magnets, a karierę solową rozpoczął na początku lat 70-tych. Jego piosenka "Rimani" dotarła do drugiej pozycji włoskiej listy przebojów a kilka miesiecy później ten sukces powtórzył inny wielki hit - "Piccola e Fragile". Lata siedemdziesiąte i początek lat osiemdziesiątych to okres niespotykanej popularności artysty w Polsce. Drupi urósł do miana symbolu tamtych lat.

Systematyczne odwiedziny Drupi w Polsce, wznowienia jego największych przebojów oraz nowy materiał muzyczny, który porywa tłumy na wyjątkowo energetycznych koncertach powodują, że artysta wciąż jest obecny w świadomości kilku pokoleń. Najlepszym i niepodważalnym przykładem wyśmienitej popularności Drupiego w Polsce jest jego udział w ubiegłorocznej edycji najbardziej prestiżowego festiwalu piosenki rozrywkowej Sopot Festiwal 2006. Występ Drupiego obejrzała wielomilionowa publiczność, a koncert poprzedziła intensywna kampania prowadzona przez TVN.

Dzisiaj Drupi po sukcesie swojej poprzedniej płyty Buone Notizie jest tuż przed europejską premierą najnowszego albumu zatytułowanego Fuori Target.

Posiadamy stosowne ustalenia i zgode na wykorzystanie wizerunku Drupiego dla celów promocyjnych.

posłuchaj:
Drupi - Allora Via
Drupi - Piccola e fragile
Drupi - Provincia

do pobrania:
prezentacja PowerPoint
informacje o artyście artica


12 października 2008
Sala Kongresowa w Warszawie

16 grudnia 2007
koncert w Kieleckim Centrum Kultury o godz 19.30

15 grudnia 2007
koncert w Warszawie

13 czerwca 2007
Koncert Drupiego na imprezie zamknietej Banku BPH w Warszawie

18 grudnia 2006
Koncert Drupiego w warszawskiej Sali Kongresowej sponsorowany przez Polfa Warszawa

03 września 2006
Drupi wystąpił w ramach koncertu gwiazd Festiwalu Sopot 2006. Wystep Drupiego obejrzała wielomilionowa publiczność, a koncert poprzedziła intensywna kampania prowadzona przez TVN

04 czerwca 2006
Koncert Drupiego podczas Dni Bielska Białej oraz Dni Chrzanowa

28 maja 2006
Koncert Drupiego podczas Dni Miasta Nysa

11 marca 2006
W marcu zeszłego roku Drupi był gwiazdą programu "Załóż sie" realizowanego przez TVP2.


kontakt:
Jerzy Porebski - jerzy.porebski@artica.pl
tel.: +48 507 039 179