Impresariat   
saragossa band

Saragossa Band


Saragossa Band to jeden z najsłynniejszych zespołów muzyki określanej mianem Euro Disco. Druga polowa lat siedemdziesiątych to  największy rozkwit tej muzyki. W studiach w Monachium i Berlinie (wówczas Zachodnim) powstawały przeboje: Boney M, Eruption, Donny Summer. Tam pracowali tak znani producenci, jak: Giorgio Moroder, Frank Farian, czy Anthony Moon. Ten ostatni pisał piosenki dla Amandy Lear, on też wymyślił ich specyficzne brzmienie.

W roku 1977 na jednym z koncertów usłyszał zespół Saragossa Band. Spodobało mu się ich brzmienie, łączące w sobie disco elementami karaibskimi i latynoskimi. Anthony Moon został producentem zespołu. To on jest współtwórcą największych sukcesów formacji. Zadbał o brzmienie takich przebojów, jak: "Zabadak", "Big Bamboo", "Agadou", "Ginger Red" i "Rasta Man".

Saragossa Band wykonuje nie tylko piosenki pisane specjalnie dla zespołu, ale znakomicie odświeża też stare przeboje. Tak jest w przypadku chociażby utworów: "Zabadak", czy najnowszej, wakacyjnej propozycji "Breaking Up Is Heart To Do". Ten ostatni utwór pochodzi z repertuaru Neila Sedaki.

Od ponad trzydziestu lat na czele formacji stoi wokalista Harry Karrer. Zespól nadal z powodzeniem koncertuje po całej Europie. Ich występ to prawie dwie godziny doskonałej zabawy z piosenkami, które doskonale znamy.

Marek Sierockiposłuchaj:
Saragossa Band - Big Bamboo

do pobrania:
informacje o zespole artica
prezentacja video do pobrania artica

saragossa
Płyta do kupienia: http://www.boxmusic.com.pl/mp3.html30 sierpnia 2008
W Piekarach Śląskich na stadionie MOSiR-u przy ulicy Olimpijskiej 3

28 czerwca 2008
Iława, impreza rodzinna, Stadion Jezioraka

12 listopada 2007

Koncert w Teatrze Roma w Warszawie w ramach cyklu "Gwiazdy XX wieku z Polfą Warszawa
kontakt:

Jerzy Porebski - jerzy.porebski@artica.pl
tel.: +48 507 039 179

Maciek Polz - maciek.polz@artica.pl
tel.: +48 50ł 411 996